Тростянецька районна рада
Тростянецький район, Сумська область

Вітання голови районної ради з нагоди святкування Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України

Переглядів: 210

Шановні жителі району!

Прийміть сердечні вітання з нагоди визначних державних свят – Дня Державного Прапора та 28-ї річниці від Дня проголошення Незалежності нашої країни!   

В усі віки і в усіх народів державний прапор був однією з найвищих і найшановніших святинь. Він символізував єдність земель і народів,  консолідував краї та міста в державу, а духовно й історично близькі етноси – в націю.      Під прапором воїни вирушали в похід, з прапором виступали на захист своєї батьківщини, прапор символізував стабільність держави й урочистість тих чи інших всенародних подій.
   Використання жовтого та синього кольорів на символіці часів Київської Русі ведеться від прийняття християнства. З часів козацтва жовто-блакитне поєднання кольорів поступово почало переважати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.
   Органічно увійшло це кольорове поєднання і  в сучасне повсякденне  життя людей. Синьо-жовті кольори стали предметом національної гордості і знаком моди. По всій Україні в синє та жовте пофарбовані паркани й мости, фасади житлових будинків та установ. Відрадно, що  ця кольорова гама надзвичайно позитивно сприймається по всьому світу, адже наш прапор символізує урожайне поле стиглої пшениці та  чисте безхмарне небо.  Поєднання синього та жовтого – втілена мрія нашого народу про мирне та заможне життя.
   День Державного Прапора та День Незалежності України – не просто святкові дні в календарі. Це нагадування про високу ціну і значення суверенітету й символів України – держави українського народу, право на свободу якої виборювали і виборюють сьогодні  тисячі справжніх патріотів. Цього року наша держава святкує 28 річницю незалежності. Для людини — це значний проміжок часу, за який відбувається становлення особистості з власними цінностями, переконаннями та поглядами. Для країни – це молодий вік, коли держава має визначитись та обрати шлях свого майбутнього.
   Протягом років незалежності ми формувалися як сучасна політична нація. Важкі випробування на Сході України мають доленосне значення для майбутнього нашої держави, загартовують дух української самосвідомості, виховують у кожному повагу до своєї Батьківщини, до її Прапора та Незалежності. Синьо-жовтий стяг майорить зараз над нашими позиціями на східному фронті, синьо-жовті стрічки та шеврони стали символом мужності українських військовослужбовців, добровольців, волонтерів. Там, на передовій, Прапор – це не просто символ, це священний оберіг, знак нашої єдності та нашої перемоги.

   В цей урочистий день бажаю вам і вашим рідним миру, спокою та злагоди, міцного здоров’я, щедрої долі, успіхів у справах та починаннях заради процвітання незалежної України та її народу.
Нехай ваші серця будуть сповнені гордістю за нашу державу, прагненням до єднання та порозуміння, а джерело віри, надії та любові до України буде невичерпним.
   Хай же синьо-жовтий стяг майорить на теренах нашої Тростянеччини, усієї України та наповнює серця гордістю за наш волелюбний народ.

Зі святом!
Слава Україні!

З повагою голова районної ради

Андрій КОРЖ

« повернутися до списку новин