Тростянецька районна рада
Тростянецький район, Сумська область

Концерт-лекція у дитячій музичній школі

Переглядів: 730

У березні 2017 року вся Україна відзначає 175 років з дня народження видатного композитора Миколи Віталійовича Лисенка. Викладачі і учні комунального закладу Тростянецької районної ради «Тростянецька районна дитяча музична школа» не могли пройти осторонь цієї визначної для історії українського мистецтва події. Нещодавно відбувся концерт-лекція пам’яті Миколи Лисенка «Я в поколіннях озовусь», який підготували і провели викладачі теоретичного відділу Тетяна Урсакій та Олена Балабіна.

Ведучими концерту виступили Юлія Храмцова, Анастасія Сабчук та Дар’я Лімбас, які з величезною повагою та шаною розповіли всім глядачам про композитора.

Микола Лисенко – засновник професійної творчої освіти в Україні, найвидатніший педагог, легенда і вершина української класичної музики. Він є засновником національної композиторської школи, його називають автором національної музичної мови. В часи, коли українська мова навіть не вивчалася в школах, а патріотичні рухи були під суворою забороною імперської влади, Лисенко присвятив своє життя розвитку української культури. Мистецтво Лисенко використав як зброю для боротьби за пробудження національної самосвідомості рідного народу. Досягненню цієї мети він присвятив все своє життя, свій талант блискучого піаніста-віртуоза і хорового диригента, видатного педагога і безкомпромісного, в боротьбі за Україну, громадського діяча.

Лисенко - один з перших керівників "Українського клубу". Він поклав власне життя на вівтар боротьби за відродження українського національного духу і свідомості. Одним з його найсильніших бажань було об'єднання нації з її подальшою боротьбою за право бути собою, вільно говорити рідною мовою і берегти власні традиції.

З вокальними номерами у концерті виступили Катерина Голубнича, Анастасія Мунтяну, Наталія Книшенко. Інструментальні номери виконували Марія Скалига, Сабрін Раєвська, Тетяна Самодай, Ольга Кварта, Іван Маснуха.

«Родзинкою» вечора пам’яті був виступ вокального ансамблю «Зернятко» під керівництвом Олени Призенко, який виконав уривок з дитячої опери «Коза Дереза».

Ліричні почуття – тихий смуток, журба, просвітлено-мрійливі, а іноді й драматичні настрої, викликані творами майстра української музики, огортали всіх слухачів присутніх на заході.

« повернутися до списку новин