Тростянецька районна рада
Тростянецький район, Сумська область

Година слави від районної дитячої бібліотеки

Переглядів: 406

День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у День святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.  Це-одне з найбільших державних свят. Свято нескорених. Бо попри всі негаразди дух українського народу не вдається зламати жодному з ворогів.

 Напередодні  потрійного  свята бібліотекарі Тростянецької районної бібліотеки для дітей  організували і провели в СШ№5 годину слави «Достойний ти слави своїх батьків, відважний вкраїнський воїне, нащадок славетних віків». Учасниками заходу стали учнi 8-а класу.

 На початку зустрічі діти прослухали історію українського козацтва, пригадали гетьманів України та головні козацькі заповіді. Школярi дізналися про те, хто такі запорожці, про героїчні звитяги козаків, їх походи, побут та звичаї, про те, як на Запорізькій Січі молодих  хлопців приймали у козаки. Згадавши минуле, учні знаходили відповіді на запитання патрiотичної вікторини, присвяченої козацтву. Присутні здійснили історичну подорож у часі під час мультимедійної презентації  «Мужність і відвага крізь віки».

Друга частина заходу була присвячена Дню захисника України. На зустріч з восьмикласниками  завітав учасник бойових дій в зоні АТО, голова Спiлки ветеранiв АТО Тростянецького району, голова Тростянецькоi районної органiзацiї Партiя «Блок Петра Порошенка» «Солiдарнiсть»  Сергій Олександрович Самойленко.  Дуже уважно слухали дiти щиру розповідь гостя про військове сьогодення, нелегкі армійські будні,  про важкі моменти під час боїв, про відносини з місцевим населенням, про підступні вилазки ворога  та задавали багато запитань. Душевна  розповідь Сергiя Олександровича не  залишила байдужим  жодного з присутнiх,  очi пiдлiткiв свiтилися   гордістю  за  відважних  синів  рідної  землі. 

З великою шаною учасники заходу  згадали  про героїв-тростянчан, які, загинули пiд час АТО, виконуючи свій військовий обов’язок. Хвилиною мовчання присутні  вшанували пам’ять тих, хто на Сході України поклав своє життя  за цілісність і незалежність нашої держави.

Бiблiотекарi презентували книжкову виставку-репортаж «Про подвиги, про мужність і про славу», лiтература з якої знайомить зi славним минулим та героїчним  сьогоденням захисників України.

 

« повернутися до списку новин