Тростянецька районна рада
Тростянецький район, Сумська область

Невідома історія України: митець високого таланту - Кирило Григорович Стеценко

Переглядів: 411

11 травня 2017 року у комунального закладі Тростянецької районної ради «Тростянецька районна дитяча музична школа» в рамках проекту «Українці в світі» відбулася тематична лекція «Невідома історія України.

Митець високого таланту - Кирило Григорович Стеценко», присвячена 135-річчю з дня народження українського композитора, хорового диригента, педагога, громадського діяча, музичного критика, протоієрея УАПЦ Кирила Стеценка, яку підготували і провели викладачі теоретичного відділу Олена Балабіна  та Тетяна Урсакій з учнями середніх та старших класів. «Це був справжній співець народу, який зумів доторкнутися своєю творчою інтуїцією до глибини народної душі, перейнятися, злитися з нею, стати її устами», - цими словами ведуча Катерина Гонтар розпочала вечір пам’яті композитора.

Кирило Стеценко — митець високого таланту, самовідданої посвяти українській культурі. Попри коротке життя, дароване долею, він залишив яскраві твори, що випромінюють духовне єство композитора; ще й досі живуть здобутки його культуротворчих діянь. Стеценко належав до плеяди видатних українських митців початку ХХ століття. Життєвим кредо для нього стало творення та популяризація української культурно-музичної платформи на основі національних надбань та світової класики. В творчості він обирав для себе доступні, демократичні жанри, пов'язані з словом, тому хори, обробки народних пісень, солоспіви, кантати та опери складають основну жанрову палітру композитора.

Діяльність митця припадає на початок ХХ ст. Цей період в історії України характеризується активізацією національно-визвольного руху, культурним підйомом. К.Стеценко був його активним учасником та ініціатором. 

Великі циклічні твори К. Стеценка, написані для церковних відправ, нині виконують і в концертах як цикли, і окремими частинами. Концертне виконання та фонозаписи дають змогу глибоко відчути органічну цілісність художніх концепцій композитора, особливості авторської інтерпретації сакральних текстів та осягнення унікального генетичного коду щирої народної молитовності: як у сприйнятті, так і вислові, мелодико-інтонаційних узагальненнях і способах виголошення слова. В цьому переконалися учні, що були присутні на лекції, прослухавши такі твори композитора, як: «Рано-вранці новобранці», «Дивлюсь я на яснії зорі», «Стояла я і слухала весну», «Вечірня пісня», «Добрий вечір тобі», «Плавай, плавай, лебідонько».

« повернутися до списку новин