Тростянецька районна рада
Тростянецький район, Сумська область

На Сумщині планують зробити п’ять адміністративно-територіальних одиниць

Переглядів: 178

25 вересня, вдруге відбулося засідання міжвідомчої регіональної групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Сумської області.

У засіданні взяли участь співголова робочої групи, заступник голови Сумської обласної ради Тетяни Головко, депутати обласної ради, представники структурних підрозділів ОДА.

На заході секретар робочої групи - директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської ОДА Олександр Сітак представив модель адміністративно-територіального устрою базового рівня Сумщини, яку розробили фахівці Міністерства регіонального розвитку. Керуючись критеріями формування адміністративно-територіальних одиниць, а це урахування чисельності населення, територіальної доступності та розташування структур місцевого самоврядування, вони пропонують здійснити адміністративно-територіальний поділ Сумської області на чотири райони з центрами в Сумах, Конотопі, Шостці та Охтирці.

У свою чергу Олександр Сітак представив модель адміністративно-територіальних одиниць базового рівня із п’яти районів: Шосткинський, Конотопський, Сумський, Охтирський та Роменський.

В обговоренні пропозицій  взяла участь заступник голови обласної ради Тетяна Головко. За її словами, першим критерієм поділу на адміністративно-територіальні одиниці на рівні громади, треба ставити доступність.

«Головним пріоритетом у подальшому розвитку територій громад і районів, має бути доступність до якісних послуг. Ми розуміємо, що всі адміністративні послуги надаватимуться в межах громади, але будуть і такі, за якими мешканцям  необхідно звертатись до центральних органів виконавчої влади. Тому важливо врахувати всі аспекти: відстань, якість доріг, транспорт, зручні умови доїзду до адміністративного центру – все для того, аби людям було зручно», - наголосила під час зібрання Тетяна Головко.

У ході зустрічі робоча група затвердила модель адміністративно-територіальних одиниць базового рівня із п’яти районів, яку представив Олександр Сітак.

За матеріалом сайту Сумської обласної ради

« повернутися до списку новин