Тростянецька районна рада
Тростянецький район, Сумська область

Розбудова системи Громадського здоров’я В Сумській області

Переглядів: 727

Державна установа «Сумський обласний центр громадського здоров’я» (далі – Центр) інформує про наступне.

         У квітні стартував проект Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні «Прискорити темпи зменшення рівня захворюваності на туберкульоз та ВІЛ за рахунок забезпечення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики і лікування туберкульозу та МРТБ, шляхом розширення доказової медичної профілактики , діагностики та лікування ВІЛ та створення стійкої та життєздатної системи охорони здоров’я» (надалі – проект).

       В рамках проекту в м. Суми та Сумській області впроваджується підтримка і психосоціальний супровід пацієнтів з туберкульозом, в т.ч. мультирезистентним,  людей , що живуть з ВІЛ та профілактика ВІЛ- інфекції серед ключових груп епідемічного ризику. Послуги поширюються на цільові групи населення та здійснюються соціальними працівниками . Очікуваним результатом  заходів є досягнення показників ефективності у протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

         Відповідно до Закону України « Про публічні закупівлі», у 2018 році на території Сумської області соціальні послуги щодо вище зауваженого проекту надаються Сумською обласною громадською організацією «Клуб «Шанс».

Також проект передбачає відпрацювання механізмів взятих Україною зобов’язань щодо комплексного фінансування відповіді на виклик щодо соціально небезпечних захворювань та з метою реалізації Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу , в тому числі хіміорезистентного , ВІЛ- інфекції/СНІДУ на період до 2020 року(Розпорядження КМУ від 22.03.2017 р. №248-р), було розроблено план забезпечення стійкості програм протидії ВІЛ та туберкульозу в контексті переходу до фінансування за рахунок внутрішніх ресурсів – державного та місцевих бюджетів  (далі – План 20-50-80).

         Розроблений план переходу передбачає розробку дієвих механізмів та поступовий перехід до державного фінансування протягом наступних трьох років, у тому числі пілотування механізмів фінансування та імплементації вищезазначених програм у 2018 році в окремих регіонах /містах України .

         В рамках впровадження Плану 20-50-80 в окремих регіонах/містах України у 2018 році була обрана Сумська область. З 01.07.2018 року Центр , в рамках реалізації грантів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні, за підтримки ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» пілотує в Сумській області проект за компонентом «Розвиток регіональних систем громадського здоров’я».

         Зауважений компонент передбачає  низку заходів:

- Створення координаційної ради з питань розвитку системи громадського здоров’я.

- Розроблення та затвердження регіональної програми розбудови системи громадського здоров’я.

- Розроблення стратегічного плану розвитку системи громадського здоров’я на 2018-2020 рр. з відповідними фінансовими розрахунками.

- Випуск  регулярного інформаційного бюлетеню з актуальних проблем та досягнень громадського здоров’я  області.

- Проведення картування інформаційних потоків в області за основними типами.

- Проведеннч заходів на обласному рівні з зацікавленими сторонами, політиками, ЗМІ, партнерами з актуальних питань громадського здоров’я.

- Проведення масових заходів, публічні виступи, медіа-події в сфері громадського здоров’я.

- Проведення регіональних тренінгів та круглих столів.

- Проведення заходів на обласному рівні з лікарями первинної ланки з питань епіднагляду за інфекційними хворобами, імунізації населення, скринінгу на актуальні хвороби, організації роботи з питань промоції здоров’я.

- Пілотування «Реєстраційної карти ВІЛ-позитивної особи (конфіденційно)»

- Забезпечення передачі функій МіО за напрямами ВІЛ/СНІД та ТБ.

- Впровадження інфекційного контролю (ІК) та епіднагляду за інфекціями пов’язаними з наданнями медичної допомоги (ПНМД) на регіональному рівні та рівні закладів охорони здоров’я,

  та інші заходи.

« повернутися до списку новин