Тростянецька районна рада
Тростянецький район, Сумська область

Президент України відвідав Сумщину

Переглядів: 459

12 липня Петро Порошенко відвідав Сумську область. У ході візиту президент взяв участь у відкритті нового підприємства заводу ТОВ «Гуалапак Україна», відкрив пам'ятний знак «Козацький хрест борцям за волю України», а також долучився до урочистостей з нагоди відкриття Центру надання соціальних, медичних та психологічних послуг учасникам бойових дій, учасникам АТО та членам їх сімей.

До урочистого відкриття пам'ятного знаку долучилася делегація Тростянеччини на чолі з керівниками району Андрієм Коржем та Дмитром Назаренком. Козацький хрест борцям за волю України встановлений у Сумах на території Воскресенської церкви – Свято-Воскресенського кафедрального собору Сумської єпархії Української православної церкви Київського патріархату. Розпочалися заходи із молебеня за Україну у Кафедральному соборі, а вже потім урочисто відкрили пам’ятний знак.

Пам’ятний знак «Козацький хрест борцям за волю України» створений  на вшанування пам'яті захисників України. Козацький хрест – символ Українського козацтва і незалежності дохристиянської віри, являє собою різновид Грецького хреста. Такий хрест зображувався на печатках Війська Запорізького, Війська Запорізького Низового та інших прапорах і гербах козацьких полків. Нині є емблемою Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України.

На зворотному боці пам’ятного знаку міститься графічне зображення символу Господа Саваофа і Його небесного воїнства у вигляді трикутника у сяйві променів. Цей символ є копією зображення на окладі Євангелії, подарованого кошовим отаманом Запорізької Січі Петром Калнишевським Пустовійтівській церкві.

 

« повернутися до списку новин