Тростянецька районна рада
Тростянецький район, Сумська область

Соборність України: історичний контекст і виклики сьогодення

Переглядів: 789

22 січня в Україні відзначають державне свято - День Соборності України, який відзначається з нагоди проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західно - Української Народної Республіки.

 «Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка( Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина Незалежна Українська Народна Республіка - саме такими рядками було проголошено 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.

З нагоди визначної події Тростянецькою районною державною адміністрацією проведено засідання круглого столу, участь у якому взяли голова Тростянецької районної ради Андрій Корж, заступник голови Тростянецької районної державної адміністрації Аліна Шацька, заступник голови Тростянецької районної ради Олексій Котко, представники політичних партій, громадських організацій, історики, громадські активісти.

Виступаючи перед присутніми, Андрій Корж наголосив, що: «День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності. Ті великі історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. День Соборності України засвідчує, що сила держави в єдності українських земель, лише разом ми досягнемо мети – розбудуємо економічно й духовно багату, вільну демократичну державу».

Кожний учасник заходу висловив своє бачення подій, що відбулися майже сто років тому, їх наслідки та значимість у подальшій розбудові незалежної України та її територіальної цілісності.

 

 

« повернутися до списку новин