Тростянецька районна рада
Тростянецький район, Сумська область

Оголошення про формування списку присяжних Тростянецького районного суду

Переглядів: 179

           За поданням територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області  та згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів», Тростянецькою районною радою розпочато формування списку присяжних в кількості 20 осіб, які постійно проживають на території на яку поширюється юрисдикція Тростянецького районного суду  Сумської області.

Відповідно до ст.63 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним є  особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

 Відповідно до ст. 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

 Не включаються до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

Присяжні залучаються до розгляду наступних справ:

1.Цивільні справи (1 суддя +2 присяжних) розглядають про:

-обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною;

-визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;

-усиновлення;

-надання особи психіатричної допомоги;

-примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу;

2. Кримінальні справи (2 судді + 3 присяжних) розглядаються про злочини, за які передбачено довічне позбавлення волі.

Гарантії прав присяжних:

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії  та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканості суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обгрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

 Присяжні є суб’єктами декларування

Відповідно до ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб’єктів декларування та відповідальності  за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді) та зобов’язані  щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування .

У особи з моменту виконання

Громадянину, що претендує на включення до списку присяжних, необхідно  до 16.03.2020 року подати заяву до Тростянецької районної ради, за адресою вул.Благовіщенська, 3.

Додаткова інформація за тел.5-13-60.

 

« повернутися до списку новин