Тростянецька районна рада
Тростянецький район, Сумська область

Тростянчани вшанували Героїв Небесної Сотні

Переглядів: 387

18 лютого 2014 року в Україні  розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинули близько ста осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.


 Для припинення свавілля державних органів, зранку 18 лютого 2014 року, протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед, обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з «тітушками», грубо порушуючи чинне законодавство, застосували надмірне насильство і використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи.
        Указом Президента України № 69/2015  на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, вставлено в Україні День Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20 лютого.

       Вшанувати пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні тростянчани зібралися біля погруддя Т.Г.Шевченка. Звертаючись до присутніх, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Олена Холодова закликала не забувати героїчні сторінки непростої історії, коли проливали кров патріоти:

-  «Тоді ми й гадки не мали, що кращим дочкам і синам України ще не раз доведеться ставати до бою. А війна, яка триває не один рік, забере на небеса ще не одну сотню героїв. Сьогодні всі ми схиляємо голови в пам’ять про тих, хто віддав своє життя за європейське майбутнє України, тих, хто пішов на свідому самопожертву заради європейського вибору».

         По закінченню мітингу-реквієму учасники поклали квіти до підніжжя Кобзаря.

 

 

« повернутися до списку новин