Тростянецька районна рада
Тростянецький район, Сумська область

У районному краєзнавчому музеї створено нову монографію

Переглядів: 492

Нещодавно надбання краєзнавчого музею поповнилися ще однією новою монографією. Значний час музейники працювали над пошуком та збором матеріалів про життєдіяльність нашого земляка С. М. Селегеня. Результатом тривалої та наполегливої праці стала монографія «Сергій Селегень – визначний громадський діяч Тростянеччини».

В праці, що складається з 155 сторінок, представлені документи, щоденники, листи та цікаві сімейні фотокартки, які розповідають про життя, захоплення, громадські позиції Сергія Михайловича, а також його вклад у соціально-культурний розвиток нашого міста, а саме: створення першої громадської бібліотеки та її подальший розвиток, організацію «читань для народу», керівництво комітетом по будуванню Вознесенського храму та ін.

Нащадків цього роду у Тростянці, на жаль, не залишилося. В результаті тривалої пошукової роботи директор районного краєзнавчого музею Мельник М.С. віднайшов єдину онуку  С.М. Селегеня – Тетяну Іванівну Абраменко, яка зараз проживає у Білорусі в місті Мінськ. Вона з радістю та вдячністю передала закладу деякі додаткові відомості та  матеріали із сімейного архіву. Цікавим є те, що більше тридцяти років тому її мати, донька Сергія Михайловича, Ірина Сергіївна Свинаренко (Селегень), вчителька за освітою, брала активну участь у створенні першого у нашому місті музею, що діяв на громадських засадах і став підґрунтям для нині діючого музейного закладу.

« повернутися до списку новин