Тростянецька районна рада

Фольклорно-етнографічне свято у музичній школі

Переглядів: 322

У комунальному закладі Тростянецької районної ради «Тростянецька районна дитяча музична школа» відбулося фольклорно-етнографічне свято Закликання Весни «Дзвени весняна пісенька серпанком весняним».

Одне з найулюбленіших свят малечі і найцікавіших звичаїв стародавніх слов'ян, а в першу чергу наших предків, є закликання весни. Саме тому викладачі теоретичного відділу Олена Балабіна та Тетяна Урсакій за допомогою учнів та викладачів з величезним задоволенням і натхненням відтворили на сцені цей народний звичай.

Важко відшукати поетичніші обряди в повсякденному побуті наших пращурів, ніж дійства, пов'язані із зустріччю весни. Наші пращури уявляли весну цілком реальною особою — стрункою, веселою, заквітчаною та співучою юнкою. Там, де вона з'являлась, все оживало, квітло, дзвеніло піснями. Саме тому, співочою Весною цього року було обрано яскраву зірочку – Ірину Зайцеву – учасницю та переможницю багатьох вокальних конкурсів.

У обрядодії зустрічі птахів радо взяли участь дівчата і хлопці середніх та молодших класів школи – Ігор Дорохов, Вадим Храмцов, Валерія Сердюк, Валерія Янок, Максим Іщенко, Ая і Сабрін Раєвські, Софія Петренко, Марія Задніпровська, Катерина Голубнича, Ірина Яксон. З випіченим весняним печивом у вигляді пташок-«жайворонків», голубків вони весело та яскраво зверталися до Весни та глядачів у залі, роздавали печиво дітям...

З концертною програмою, яка гармонійно доповнювала сценарій свята, виступили: вокальний ансамбль «Зернятко» під керівництвом Олени Призенко, молодша група хору під керівництвом Наталії Книшенко. Сольні номери прозвучали у виконанні Нікіти Субота, Поліни Монастирьової, Ірини Зайцевої та Зої Куделі.

Публіка із захопленням вітала юних виконавців, які проявили не лише свої музичні, а ще й акторські здібності.« повернутися до списку новин